Microsoft Teams Daha Fazla Copilot Yeteneği Kazanacak

Microsoft, yapay zekayı daha fazla ürün ve özelliğe dahil etme misyonunu sürdürüyor. Bu kapsamda Copilot toplantı sohbeti ve sohbet oluşturma kutusu da dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda Microsoft Teams, Öncelikle daha fazla bölümüne gelecek.

Yapay zeka yakında size toplantı sohbetinden ve transkriptten içgörüler ve bilgiler sunabilecek. Böylece bir şey yazılı veya sözlü ise Copilot bundan yararlanabilecek. Microsoft, Copilot’u bir toplantı sohbetinde açtığınızda sizin ve ortak çalışma arkadaşlarınızın tartıştıkları konular hakkında daha kapsamlı ve kapsayıcı bir görünüme sahip olacağınızı söylüyor.

Copilot’u mesaj oluşturma kutusuna getirme konusunda yapay zeka artık özel bir istem temelinde taslak halindeki bir mesajı yeniden yazmanıza yardımcı olabilir. Dolayısıyla bir harekete geçirici mesaj veya şaka eklemek isterseniz Copilot’tan bunu yapmasını isteyebilirsiniz. Yakın gelecekte yapay zeka, Teams sohbetindeki bağlamdan yararlanarak yeni bir mesaj oluşturabilecek. Tabii ki önerilen mesajı uygun gördüğünüz şekilde değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Teams’e akıllı çağrı özetleme özelliği de geliyor. Bu, Aramalar uygulamasından otomatik olarak notlar ve eylem öğeleri oluşturacak. Bu, önümüzdeki çeyrekte hem Teams Premium hem de Copilot için geçerli olacak.

Microsoft, hibrit toplantıları iyileştirmeyi amaçlayan bazı özellikleri kullanıma sunuyor. IntelliFrame, Teams Rooms toplantısına fiziksel olarak katılan her kişi için ayrı bir video akışı oluşturmak amacıyla CloudAI’den yararlanıyor; böylece herkes benzer bir panele sahip oluyor. Bu özellik artık Teams Rooms cihazlarında varsayılan olarak etkin olacaktır.

IntelliFrame için otomatik kamera değiştirme adı verilen bir seçenek sunulması da planlanıyor. Bu, ister odanın ön kamerasından ister kendi dizüstü bilgisayarlarının web kamerasından olsun, toplantı odasındaki her kişinin en iyi görüntüsünü sunmak için yapay zekayı kullanacak. Birinin kamera görünümünde engellenmesi durumunda IntelliFrame, ona daha net bir bakış açısı sağlamaya çalışacak.

Konuşmacı tanıma teknolojisi ise transkriptlerin ve Copilot bilgilerinin doğruluğunu artırmayı amaçlayacak. Microsoft, bu özelliğin Nisan ayında Teams Rooms’ta önizleme olarak sunulacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x